Hel Marathon kl 8:30HALVMARATHON-RUNDELØB STARTER KL 09:00

Tid og sted

Løbsdato
13-08-2022
Startby og landsdel
ulstrup, Jylland
Tilmelding åbner
19-06-2022
Tilmeldingsfrist
12-08-2022
Eftertilmelding
Ja

Ruten

Distancer
Halvmarathon
Marathon
Specialløb
Cannonball
DAF-opmålt distance
Nej
Tidsmåling med Chip
Nej
Omklædning med bad
Nej
Omklædningsforhold
js

Andre oplysninger

Gebyrer
UIF løb og motion byder på Hel/ halv marahon/Rundeløb Lørdag den 13-08-2022 kl:08:30 Start/Mål: Ulstruphallerne nattergalevej 10 8860 Ulstrup Hel marathon: kl 8:30 Halv Marathon kl 09:00 Depot: Ja Omklædning/Bad: Ja Omgange a 7 km Der betales ikke tilbage ved afbud kun ved aflysning Løbet blir først afviklet ved mindst 5 tilmeldte Løbet blir lagt op i de forskellige løbegrupper samt hjemmeside/løbskalenderen.dk HUSK OG SKRIVE DATO VED TILMELDING Pris 60 kr incl medalje/Diplom/Depot Tilmelding til Per Jørgensen(60926165) Marathon Finn Sørensen Peter Harritsø Torben Hoberg Jørgen Jacobsen Maria Hummeluhr Rita Bjerregaard Kurt Dahl Jensen Pia Marcussen Henriette Hansen Camilla Thers Froberg Jørgen Kudsk Lone Dyrholm Bent Brian Andreasen Kurt Andersen Deltager: Halv marathon/Rundeløb Deltager: Ole Jørgensen Maria Jørgensen Jeppe L Jørgensen Per Jørgensen Anders Meldgaard Ejner Jensen Brian Berg Louise Lundberg Jesper Illeborg Camilla Strandberg Morten Ebbesen Søren Møberg Hansen Camilla Bardino Hansen Viggo Pedersen Jack Madsen Larisa V Sørensen Ditte Rafn Thomas Vandfoss Thomas Vandfoss Bente K Jepsen Henrik Christensen Betina Knudsen Anne Jepsen Hanne Lynard Maiken Pedersen Karsten Skouboe Rundeløb: Gitte Allersglimt Lotte Pannerup Inrid Glerup Hanna Lyneborg Ritha Jørgensen
Startsted og tid
UIF løb og motion byder på Hel/ halv marahon/Rundeløb Lørdag den 13-08-2022 kl:08:30 Start/Mål: Ulstruphallerne nattergalevej 10 8860 Ulstrup Hel marathon: kl 8:30 Halv Marathon kl 09:00 Depot: Ja Omklædning/Bad: Ja Omgange a 7 km Der betales ikke tilbage ved afbud kun ved aflysning Løbet blir først afviklet ved mindst 5 tilmeldte Løbet blir lagt op i de forskellige løbegrupper samt hjemmeside/løbskalenderen.dk HUSK OG SKRIVE DATO VED TILMELDING Pris 60 kr incl medalje/Diplom/Depot Tilmelding til Per Jørgensen(60926165) Marathon Finn Sørensen Peter Harritsø Torben Hoberg Jørgen Jacobsen Maria Hummeluhr Rita Bjerregaard Kurt Dahl Jensen Pia Marcussen Henriette Hansen Camilla Thers Froberg Jørgen Kudsk Lone Dyrholm Bent Brian Andreasen Kurt Andersen Deltager: Halv marathon/Rundeløb Deltager: Ole Jørgensen Maria Jørgensen Jeppe L Jørgensen Per Jørgensen Anders Meldgaard Ejner Jensen Brian Berg Louise Lundberg Jesper Illeborg Camilla Strandberg Morten Ebbesen Søren Møberg Hansen Camilla Bardino Hansen Viggo Pedersen Jack Madsen Larisa V Sørensen Ditte Rafn Thomas Vandfoss Thomas Vandfoss Bente K Jepsen Henrik Christensen Betina Knudsen Anne Jepsen Hanne Lynard Maiken Pedersen Karsten Skouboe Rundeløb: Gitte Allersglimt Lotte Pannerup Inrid Glerup Hanna Lyneborg Ritha Jørgensen
Rutebeskrivelse
omgange a 7 km
Andre bemærkning
resultater: Marathon Tid Finn Sørensen 3.27.40 Peter Harritsø 04:00:14 Torben Hoberg 04:00:14 Jørgen Jacobsen 03:54:20 Maria Hummeluhr 04:39:50 Rita Bjerregaard DNF Kurt Dahl Jensen 4.25:50 Pia Marcussen 04:59:30 Henriette Hansen 4:59:30 Camilla Thers Froberg DNF Jørgen Kudsk 04:21:01 Lone Dyrholm DNF Bent Brian Andreasen 03:52:39 Kurt Andersen DNF Johnny Heinmann 03:48:18 Jens Palm 04:43:26 Ushe Larsen 04:35:17 Søren Lykke 04:08:42 Rasmus Aakær Lagefoed 03:25:45 Jacob Stæhr Hansen 04:43:26 Claus Jeslund 03:53:22 Deltager: Halv marathon/Rundeløb Deltager: Ole Jørgensen 01:53:03 Maria Jørgensen 14 km Jeppe L Jørgensen 14km Per Jørgensen 01:51:01 Anders Meldgaard 02:15:37 Ejner Jensen ?????? Brian Berg 02:10:23 Louise Lundberg 02:18:33 Jesper Illeborg 01:53:03 Camilla Strandberg 02:18:33 Morten Ebbesen 01:23:03 Søren Møberg Hansen DNF Camilla Bardino Hansen 02:19:10 Viggo Pedersen 02:32:20 Jack Madsen 02:17:55 Larisa V Sørensen 02:22:30 Ditte Rafn 02:08:28 Thomas Vandfoss 01:59:00 Bente K Jepsen 01:51:02 Henrik Christensen 01:48:37 Betina Knudsen 02:14:23 Hanne Lynard DNF Maiken Pedersen 02:03:55 Karsten Skouboe 01:57:08 Lotte Keiser 02:30:05 Jette R Poulsen DNF Anders Juel Nielsen 01:59:34 Ronnie N Moslund 02:17:55 Per Klausen 02:22:56 Niels Birch Mogensen 03:10:00 Allan Hansen 02:46:57 Louise Hansen 02:46:57 Charlotte U Sørensen 02:12:01 Anja Christiansen 02:10:20 Anna Dyhr 02:10:23 Rundeløb Gitte Allersglimt 14 km Lotte Pannerup 14 km Inrid Glerup 14 km Ritha Jørgensen 7 km Hanna Lyneborg DNF Anne Jepsen 22,5 km 01:56:02

Log ind

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Nyt medlem

Velkommen til medlem nr. 15492:

Nyhedsbreve




Løber
Løbsarrangør

Læs mere her

Bliv medlem af løberne.dk