DIRT Extreme

Tid og sted

Løbsdato
22. September 2012
Startby og landsdel
Vang havn, Bornholm
Tilmelding åbner
1. Oktober 2011
Tilmeldingsfrist
22. September 2012
Eftertilmelding
Ja
Links

Ruten

Distancer
7 km
14 km
DAF-opmålt distance
Nej
Tidsmåling med Chip
Ja
Underlag
Asfalt
Grus
Skovsti
Andet
Omklædning med bad
Nej

Andre oplysninger

Gebyrer
Startgebyr incl. festmiddag og fri bar kr. 400 (+ 12,50 i tilmeldingsgebyr). Efter 1. september 450 kr. (+ 12,50 i gebyr) Startgebyr kun løb kr. 250 (+12,50 i tilmeldingsgebyr). Efter 1. september 350 kr. (+ 12,50 i gebyr)
Startsted og tid
Vang Havn kl. 13.30
Forplejning
Vand, saft, øl, hotdog. Festmiddag med fri bar om aftenen.
Rutebeskrivelse
Voldsomme stigninger, hårdt løb med mudder op til livet, bakker, vandpassager, klatre, kravle under pigtråd, 3 meter høje ramper og andre ting du aldrig ville tro du ville blive udsat for.
Andre bemærkning
I 2012 vil vi lave nogle RIGTIGT VILDE nye forhindringer som vil være frivillige at passere. Vi deler ikke tudekiks ud og toiletpapiret er ikke til at tørre tudenæser med!! Hvis du har mod og styrke nok til at komme igennem dette kvitterer vi med en gave. Efter løbet vil der blive serveret en 3 retters menu og fri vin/øl i TIF klubhus, hvor der også vil være mulighed for et bad. Senere på aftenen vil det være fuldt legalt at prale med sine bedrifter.
Javascript is required to view this map.

Log ind

Nyt medlem

Velkommen til medlem nr. 7537:

ABs billede

AB

Bosiddende i Nordsjælland. Medlem af Running Rhino i Ålsgårde. Mål: Odense Marathon til september...

Hent vores app

Fra shoppen

Nyhedsbreve

Vælg de nyhedsbreve du ønsker at til/afmelde dig.