Champagneløbet 2021 Ulstrup UDSOLGT UDSOLGT

Tid og sted

Løbsdato
31-12-2021
Startby og landsdel
Ulstrup, Jylland
Tilmelding åbner
15-09-2021
Tilmeldingsfrist
29-12-2021
Eftertilmelding
Ja

Ruten

Distancer
Halvmarathon
Specialløb
Cannonball
DAF-opmålt distance
Nej
Tidsmåling med Chip
Nej
Omklædning med bad
Nej

Andre oplysninger

Gebyrer
Inden vi sådan går hver til sit og fejre nytåret vil UIF løb & Motion byde på årets sidste løb . MAX: 40 Deltager Start/Mål. Ulstruphallerne nattergalevej 10 8860 Ulstrup kl: 09:30 Der vil være 1/2 marathon samt rundeløb Der vil komme mere info senere men derfor må man gerne melde sig til således vi har noget og gå efter : Der er rundeløb a 7 km halv mararhon 3 omgange rundeløb Max 2 omgange Priserne vil være følgende : 60 kr for halv marathon 40 kr for rundeløb Der vil være medalje/diplom/øl-vand samt champagne efter løbet . Løbet er lagt ind på Motionskalender.dk Man kan tilmelde sig på mobil 60926165 Deltager. Halv Marathon Niels Birch Mogensen Pia Tommerup Thormadsen Sofie Tommerup Thormadsen Ole Jørgensen Jesper Illeborg Søren Thim Bianca Norrland Torben Dalsgaard Larisa Valerko Sørensen Morten Ebbesen Lars Storgaard Frits olsen Kristoffer D Rodkjær Carsten Østergaard Maria Sille Ehlert Mogensen Bjarne Heilskov Mads Rosengaard Ebbensgaard Lars Julius Lars olsen Jimmy Dalby Peter Nielsen Kristian Kenneth Jensen Line Drachmann Øfverlind Djon Koudal Reda Grazinskiene Jesper K Christensen Henriette Henriksen Jesper Tullin Anna Dyhr Lorenzen Rundeløb: Helle Wodskou Sebastian Wodskou Tommy Nyegaard Camilla Nyegaard Malene Boye Hansen Mathilde Boye Hansen Lene Heilskov (gå tur) Christina Marie Veje Lars Henrik Veje Kenneth Mikkelsen Laura Marker Bruner Stinne Rigtrup Sander Rigtrup Michael Bossenbæk Amalie Brandt (gå tur) Else Brandt (Gå tur)
Startsted og tid
Inden vi sådan går hver til sit og fejre nytåret vil UIF løb & Motion byde på årets sidste løb . MAX: 40 Deltager Start/Mål. Ulstruphallerne nattergalevej 10 8860 Ulstrup kl: 09:30 Der vil være 1/2 marathon samt rundeløb Der vil komme mere info senere men derfor må man gerne melde sig til således vi har noget og gå efter : Der er rundeløb a 7 km halv mararhon 3 omgange rundeløb Max 2 omgange Priserne vil være følgende : 60 kr for halv marathon 40 kr for rundeløb Der vil være medalje/diplom/øl-vand samt champagne efter løbet . Løbet er lagt ind på Motionskalender.dk Man kan tilmelde sig på mobil 60926165 Deltager. Halv Marathon Niels Birch Mogensen Pia Tommerup Thormadsen Sofie Tommerup Thormadsen Ole Jørgensen Jesper Illeborg Søren Thim Bianca Norrland Torben Dalsgaard Larisa Valerko Sørensen Morten Ebbesen Lars Storgaard Frits olsen Kristoffer D Rodkjær Carsten Østergaard Maria Sille Ehlert Mogensen Bjarne Heilskov Mads Rosengaard Ebbensgaard Lars Julius Lars olsen Jimmy Dalby Peter Nielsen Kristian Kenneth Jensen Line Drachmann Øfverlind Djon Koudal Reda Grazinskiene Jesper K Christensen Henriette Henriksen Jesper Tullin Anna Dyhr Lorenzen Rundeløb: Helle Wodskou Sebastian Wodskou Tommy Nyegaard Camilla Nyegaard Malene Boye Hansen Mathilde Boye Hansen Lene Heilskov (gå tur) Christina Marie Veje Lars Henrik Veje Kenneth Mikkelsen Laura Marker Bruner Stinne Rigtrup Sander Rigtrup Michael Bossenbæk Amalie Brandt (gå tur) Else Brandt (Gå tur)
Forplejning
husk eget depot
Andre bemærkning
resultater: 1 Anna Dyhr Lorentzen 01:51:47 2 Bianca Norrland 02:16:53 3 Bjarne Heilskov DNF 4 Carsten Østergaard 01:53:58 6 Frits olsen 01:53:00 7 Henriette Henriksen 2.12:06 8 Jesper Illeborg 02:00:54 9 Jesper K Christensen 02:11:00 10 Jesper Tullin DNF 11 Jimmy Dalby DNF 12 Kristian Kenneth Jensen 02:15:59 13 Kristoffer D Rodkjær 1.54:01 14 Larisa Valerko Sørensen 2.16:51 15 Lars Julius 01:33:41 16 Lars olsen 1 omgang 17 Lars Storgaard 2.44:00 18 Line Drachmann Øfverlind 01:58:35 19 Mads Rosengaard Ebbensgaard DNF 20 Maria 1.48:52 21 Morten Ebbesen 2.00:54 22 Niels Birch Mogensen 02:47:00 23 Ole Jørgensen 02:00.54 24 Peter Nielsen 02:16:31 25 Pia Tommerup Thormadsen 02:47:17 26 Reda Grazinskiene 2.02:00 27 Sille Ehlert Mogensen 02:42:00 28 Sofie Tommerup Thormadsen 2:49.50 29 Søren Thim DNF 30 Torben Dalsgaard 01:53:48 Rundeløb kl 09:30 Dijon Koudal 01:40:00 31 Helle Wodskou 44:06:00 32 Sebastian Wodskou 44:06:00 33 Tommy Nyegaard 34 Camilla Nyegaard 35 Malene Boye Hansen 36 Mathilde Boye Hansen 37 Lene Heilskov (gå tur) 38 Christina Marie Veje 39 Lars Henrik Veje 40 Kenneth Mikkelsen 41 Laura Marker Bruner 42 Stinne Rigtrup 43 Sander Rigtrup 44 Michael Bossenbæk 45 Amalie Brandt 46 Else Brandt (Gå tur)

Log ind

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Nyt medlem

Velkommen til medlem nr. 15609:

Nyhedsbreve




Løber
Løbsarrangør

Læs mere her

 

Sign Up