Jeg cykler på job
- 26. august 2010 - 22:28
- Cecilia Arendal
- Løbsanmeldelser mv.
Jeg begynder allerede at se mulighederne for at bruge cykling til at "hjælpe mig igennem opstart" på løberiet. For jeg skal jo nok et eller andet sted tænke kort og langsomt løb ind i min motivation. Så kan jeg få glæden tændt ved at bruge kroppen på cyklen. Så kombinationstræning i starten.
For så kan jeg cykle frem og tilbage på job og så løbe de få minutter jeg får lov.
Jeg vil ikke sige at min skade giver mig glæde, men den får mig til at tænke i andre muligheder for at få "mit stof".
Ville have cyklet frem og tilbage til Stenstrup i morgen efter en total pause i dag....af helt andre og alvorlige årsager. For pokker ...en skade kommer sjældent alene. Det er dog ikke mig der er mere skadet men min kære mand.
Om bloggen
Andre bloggere
5 blogeksempler
-
Min blok om løb.
-
Det er fedt at være i form Det er fedt at være i live
-
Jeg har fornøjelsen af at teste løbesko :) Så min blog vil primært handle om udstyr og selvfølgelig mine oplevelser med min træning
-
Nyt om Dronninglund løbet
-
Som ny motionsløber ser jeg frem til at få gode ideer og feedback fra denne blog
Log ind
Nyt medlem
Velkommen til medlem nr. 5735:
Løbesolbriller
Køb verdens bedste løbesolbriller med 15% rabat hos Sunglasses Shop. Mange mærker. Brug denne rabatkode: SGSPROMO393.
Hent vores app
Fra shoppen
Nyhedsbreve
Vælg de nyhedsbreve du ønsker at til/afmelde dig.







Indsend kommentar